Magic under siege
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ingenua. - Pagina 2 Harry-15
Welcome to Magic Under Siege! Este un forum rpg , dedicat cartii Harry Potter scrisa de J. K. Rowling.Vrem ca , comunitatea noastra sa fie mai mare cu ajutorul vostru.Intra alaturi de alti "elevi " "profesori " in lumea magica dedicata voua.Speram sa ne ajuti sa avem o comunitate mai mare si fericita.Te asteptam cu drag si pe tine alaturi de noi. Echipa Magic Under Siege
Ingenua. - Pagina 2 Helena12
Administratori
Ingenua. - Pagina 2 Olivia13
Moderators
Ingenua. - Pagina 2 072cap10
Ingenua. - Pagina 2 Harry-16
forum gratuit

Ingenua. - Pagina 2 27174610
Ingenua. - Pagina 2 Backgr23
0 puncte
Ingenua. - Pagina 2 Backgr24
0 puncte
Ingenua. - Pagina 2 Backgr25
0 puncte
Ingenua. - Pagina 2 Backgr26
0 puncte
Ingenua. - Pagina 2 27-the10

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ingenua.

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

26Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 8:52 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Ofta , lasand ploaia sa il linisteasca din ce in ce mai mult.Era calm si incordat in acelasi timp si nu se dadea in laturi de la nimic.Ofta din nou si isi trecu mana prin parul ciufulit deja , desi nici macar nu incerca sa il aranjeze , ciufulindu-l tot mai mult.
Isi simtea tatuajul de pe ceafa , un dragon ce se intindea spre omoplat , dar nu mai mult.Il simtea atat de tare , parca il ardea , dar nu ii dadu importanta in acel moment ca nu avea de ce.
Mintea ii era in ceata.Poate bause prea mult , sau se drogase din cauza stresului.Nici el nu mai stia ce se intampla , dar doar niste cuvinte simple ii veneau in minte.Ca nu ii pasa chiar deloc acest lucru.Nu avea de ce , nu vedea de ce sa ii mai pese , daca cuiva nu ii pasa de el .Isi dadu ochii peste cap , lasandu-si spatele pe peretele rece privind peretele din fata lui amuzat de toata situatia.O ironie idiodata a sortii , care il lovise pentru totdeauna.

27Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 1:10 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Am privit nepasatoare pe fereastra si am terminat prima tigara din acea seara,presimteam ca vor fi mult mai multe. Am aruccat chistocul stins pe fereastra insa nu prea am avut timp sa imi iau si a doua tigara ca ceva ciudat se intampla. Simteam asta era palbabil. Mai palbabil ca spuma supei facuta de mama.
Mi-am scos repede bagheta din suport si am indreptat-o catre ferseastra scrutand zona cu nsite ochi de soim. Corpul imi era in alerta,deci ceva sigur nu era in regula.
-Cred ca ar fi bine sa iti scoti baghet ace va nu e bin...
Nu apuc sa termin bine propozitia ca ma simt luata prin aer si aruncata cativa metrii departare.
Spatele meu face cunostinta cu un zid care se prabuseste asupra mea. Injur ca o idioata incercand sa scap din daramaturi.
Cu miscare din bagheta am reusit sa dau bucatile de pe mine observandu-ma cat de cat atent,si observand ceva rani.
O vad pe Alessandra dintr-o mie si mai vad si blestemul ei direct spre mine.
-FINIT INCATETEM!!

28Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 1:16 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Liniseat aceea il facea sa se simta mai bine , dar ceva nu era in regula.La fix isi scoase bagheta.Se apropie in fuga de domnisoara de pe jos , ajutand-o sa se ridice.Murmura avracadabra intr-o parte si in alta , deoarece erau peste tot devoratori si ca deobicei el trebuia sa faca o prostie si urmatorul blestem de torturare , care era asupra fetei il preluase el , punandu-se in fata ei.
Incepu sa tipe de durere , tinandu-si mana la abdomen si strangand mana in pumn abtinandu-se sa nu mai spuna ceva.Vazu expresia de pe fata lui Alessandra cand il lovi blestemul.Stia si se mai vedea si dupa atata timp ca tanara , proasta inca tinea la el , dupa tot ce facuse inca mai avea sentimente pentru el , dar pe el , pe el il durea fix in cot de ce simtea acea femeie pentru el , de cand a preluat conducerea asupra ministerului cu ajutorul devoratorilor o ura pana in maduva oaselor.
,,Prostule nu trebuia sa te bagi.Erai si inca esti un devorator ce naiba " urla Alessnadra la el , dar acesta nici nu o baga in seama.

29Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 1:39 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Nu suportam sa il vad asa,nu cand acel blestem era pentru mine,nu trebuia sa faca asta,fusese un prost un mare prost.
-SECTUMSEMPRA!
AM tipat scoasa din nervi cateva rani adanci aparand pe corpul Alessandrei. Un zambet imi intiparii fata si am simtit pentru a mia oara cum fuia mea preia comanda corpului.
-Esti atat de proasta sa apari aici Alessandra.
Am spus ochii mei inchizandu-se la culoare din ce in ce mai mult. Am auzit cum ea si ceilalti catelusi rad.
Imi inclestez mai mult mana pe bagheta care era inca indreptata spre ea,iar cand vad un blestem venit spre mine reusesc sa ma feresc la timp. Vraja mea de imeperio ricoseaza si nu nimereste pe nimeni si asta ma infurie cel mai mult.
Un dobitoc ce statea sa o apere pe Alessandra tocmai a facut cea mai mare gresala din viata lui.
-Vai,chiar asa Alessandra ai nevoie de aparare?
Mi-am lins buza de jos vulgar si apoi din bagheta mea tasnii spre devorator o lumina verede.
-Avada Kadevra!
Acesta cazu de pe matura probabil 50 de metrii inaltime insa nu imi pasa. Alessandra trebuia sa o plateasca si trebuia sa o fac acum,

30Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 1:46 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Se ridica cu greu , salvandu-si spatele la timp si ofta incet ,scuipand sange apoi.
,,Alessandra dispari dracu din castel pana ce nu te dau pe mana dementorilor " spuse rece privind-o.
Aceasta doar schita un zambet si la comanda lui facu stanga imprejur luand-o spre fereastra deschisa , pentru a disparea dracului de acolo impreuna cu toata garda ei de idioti.
,,Ne vom mai intalni noi si Christian vei fi asteptat la nr. 12 Casa Cumplita cat de curand pentru cea mai mare greseala facuta pana acum. Nu iti iau eu dreptul de Devorator , dar Lucius ti-l va lua " spuse nervoasa incercand sa dispara din castel , dar ceva il facu pe Christian sa o opreasca cu un blestem.
Nu stia ce era in capu lui , dar cu greu se indrepta spre ea si o lua de motu ala ce ea il numea par , privind-o cu venin in ochii ei ca de vipera , dar el era si mai si.

31Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 1:57 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Am ascultat socata tot ce a spus acea tarfa si imi venea sa o omor cu mainile mele. Casa Cumplita de la nr 12 fusese intotdeauna sediul Ordinului Phoenix si asa va ramane fie ca vrea fie ca nu.
-Scalva nenorocoita.
Ma balbai eu printre nervi indreptandu-ma spre locu in care el o tinea pe Alessandra prinsa,si ii pun mana pe umeri.
-Cred ca ar trebuii sa o lasi,in fond ea are ce are cu mine,nu'i asa scumpete?
Am scos bagheta si am indreptat-o catre gatul ei trasand o mica linie,fara a o ranii sau ceva de genul.
Reusise tot de cand fusese copil,intotdeauna cu un pas inaintea mea,de parca eu incercam mereu sa ii fur ceva.
-Ai facut asta inca de cand eram copii,intotdeauna voiai sa fi tu aia prima. Ei bine verisoara,imi pare rau sa iti spun ca nu mai e asa.
Am strans din dinti puternic si am dat cu pumnul in perete. Durea sa stiu ca propria mea verisoara daduse ordin ca unchii sai sa fie omorati,imi venea pur si simplu sa o scalpez cu mainile mele.
Ea incepu sa rada ca o nebuna si atunci nu am mai rezistat,pumnul meu aterizat direct in gura ei.

32Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:04 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Totul se termina repede.Alessandra pleca impreuna cu toti dobitocii aceia si barbatul se lasa in genunchi , scuipand din nou sange.Simtea acea durere in mai tot timpul , dar nu arata lucru asta.Nu avea ce sa faca , stia ca la orice blestem nu putea rezista mult , pana ce nu va cu pumnu in ceva sa ii piara durerea si dupa sa faca ca toti draci , sa injure si asa mai departe.
,,Esti bine ? " o intreba pe tanara care era mult mai nervoasa ca el.
Stia ca , defapt aflase ca era verisoara Alessandrei , dar nu avea ce face in privinta asta ii venea sa isi dea cu capul de pereti , dar se abtinea pe cat posibil.Va merge la Casa Cumplita si se va lua de Lucius si toti idiotii care ii luasera locul cand acesta refuza sa se implice in Ordin , impreuna cu restu.
Va avea grija personal de tarfa aia de care se saturase din primele 10 minute cand statusera impreuna.

33Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:11 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Mi-am trecut nervoasa mana prin par,si am mai dat odata cu pumnul de perete. La dracu cu tarfa pamantului,la dracu ca sangele ei curge si prin venele mele!
-NU SUNT BINE! LA DRACU!
Am tipat lasandu-ma sa cad in genuchi cu capul in maini. Nu eram bine,ma durea sa stiu ca Alessandra a facut asta. Casa Cumplita fusese mereu sediul Ordinului. CUm trecusera de belstemele lui Dumbledore si Ochi nebun?
Mi-am ridicat capul din palme si l-am privit,stiam ca il doare,trecusem si eu de mi de ori prin asta,insa de fiecare data era mai greu,mai durereos,depindea si de persoana care facea vraja.
-Casa Cumplita a fost mereu Sediul Ordinului,si nu voi permite in veci ca Tarfa asta sa i-a ce apartine de drept Ordinului!
Am privit fereasta pe care aceasta fugii ca o sclava ce era,si am pufnit dezgustata,reusisem din nou sa nu fac dreptate. Eram atat de lasa,atat de slaba.
-Am sa ma grija,am sa am grija sa putrezeasca alaturi de Lordul ei pretios!!

34Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:19 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Isi dadu ochii peste cap si ca prin miracol se ridica asezandu-se , mai exact se prabusi langa ea , luand-o in brate oftand incet.
,, Nu te mai enerva atat ca nu merita . O stiu pe verisoara ta de ceva vreme si e a mia oara cand a folosit acel blestem asupra mea " spuse calm plimbandu-si degetele pe bratul ei , schitand un zambet.
,,Nu merita sa te enervezi pentru tarfa aia o va capata oricum la fel ca ceilalti si eu ma voi ocupa personal de fiecare in parte " spuse oftand incet plimbandu-si in continuare degetele pe barul ei.
Il durea corpul cu totul dar nu lasa sa se vada lucru asta nu merita ca tanara sa se simta mai rau din cauza lui.

35Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:25 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Stiam ca il doare insa acolo in bratele lui ma simteam atat de bine,atat de protejata.
-De tarfa am eu grija,voi avea eu grija ca sangele ei sa se scurga usor printre degetele mele.
Am spus fara pic de remusacare,era doar pura nebunie in vocea mea,insa asta eram cand venea vorba de ea.
Am simtit cum starea lui devine mai rea si mi-am pus mana pe pieptul lui. Eram vindecator si puteam sa fac asta.
Am inchis incet ochii si am simtit cum ceva cald se scurge din mana mea exact in corpul lui. Era o stare ciudata euforica chiar,imi placea parca,parca eram facuta sa il vindec,totul se potrivea ca doua piese de puzzle.
Am zambit incet cand totul se termina si am deschis ochii privindu-l. Stiam ca nu il mai doare,poate doar ranile sufletului,acelea nu se vindeca niciodata oricat de mult am vrea noi asta.
-Sper sa nu te mai doara,am facut tot ce am stiut eu sa fac.
Am ofat si mi-am pus capul pe pieptul lui. Cum sa intamplase asta? Cand si de ce? Nu stiu tot ce stiam era ca ma simteam incredibil de atrasa de barbatul ce ma tinea in brate.

36Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:32 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

O tinea in brate la randul lui si nu avea de gand sa ii dea drumul , pentru nimic in lume.
,,Mersi , dar nu trebuia . Cum te cheama apropo iti stiu doar numele . " ii sopti la ureche privind tavanul.
Nu il mai durea , dar tot ceva din el se rupse si se adunase si se rupse din nou.O parte din el murea incet , dar acum ca ea era langa el , facea ca totul sa fie din nou inreg.Schita un zambet , cat de cat real de aceasta data si o privi pentru cateva clipe.Ceva se pierduse pentru ea cand se bagase in fata ei si luase acel blestem , dar nu regreta asta pentru nimic in lume.Nu vedea de ce sa regrete acest lucru.A fost alegerea lui sa se bage in fata ei , chiar inainte de toate prostiile ce se intamplasera dupa.
Respira normal , bratele lui fiind in jurul trupului fetei , facand-o sa se simta protejata si bine in preajma lui.

37Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:41 pm

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Am zambit probabil primul zambet adevarat,nu imi stia numele,ei bine nici eu pe al lui,insa parea ca il stiam de o viata,parea ca locul meu este acolo langa mine.
-Cyntia. Stiu mama nu a avut prea multa inspiratie cand l-a ales.
Am chicotit si mi-am pus mana pe pipetul lui,imi placea sa ii simt sub palama inima ce ii batea. Era ca un fel de cantec pentru mine. Ma relaxa ma facea fericita era ca si cum,nu stiu ca si cum ar fi asteptat atata timp sa il vindec.
Mi-am intors putin capul si mi-am privit bratul in care tineam bagheta,atunci stomacul mi se intoarse pe dos,aveam bratul sectionat,si de ce nu tipam pana acum? Da el era drogul meu.
Incercand sa nu ma panichez mi-am intors capul spre el si l-am privit.
-Umm crezi ca poti sa iei bagheta din mana mea si sa faci vraja "Valnera Sanentur"? Am bratul sectionat.
Am soptit peste durerea ce deabia acum eram constienta ca o am. La dracu cand se intamplase asta?
-Si nici tu nu mi-ai zis cum te cheama.
Am soptit inceracand sa imi aiu gandul de la acea durere,nu trebuia sa fiu slaba,eu nu eram slaba.

38Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Sam Oct 22, 2011 2:48 pm

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

,,Christain " se prezenta scurt.
Ii lua bagheta din mana , dar prefera sa foloseasca bacgheta lui pentru asemenea vraji.Sopti vraja spse de tanara si doar zambi , vindecandu-i bratul.Se mirase ca nu urlase pana in acel moment , doar avea bratul sectionat ce naiba?
,,Imi place numele tau , este diferit de toate " ii sopti la ureche , privind inainte dupa ce termina cu vraja.
Tanara trebuia sa isi revina , doar el era acolo si avea de gand sa tina totul sub control , pastrandu-si enervantul acela de calm , care il avea in momentele critice , cum era cel din momentu asta.Ofta incet din nou , avand in vedere ca ofta des si ii venea sa se dea cu capul de pereti in acel moment , dar se abtinea stand calm si relaxat macar odata.

39Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 9:28 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

L-am privit amuzata era atat de dulce,nu gaseam nimic care sa aprobe ca numele meu este frumos. Insa daca el spunea asta inseamna ca era ceva diferit.
Am chicotit si mi-am trecut mana prin par,se pare ca bratul meu se vindecase complet,ramanand doar o dunga destul de lunga pe brat,nu aveam ce sa ii fac va ramane o cicatrice oricum.
-Ma bucur ca iti place numel meu. Si al tau este dragut ma duce cu gandul la Spania,si nu intreba ca nu stiu de ce.
Mi-am dat ochii peste cap si mi-am asezat capul pe umarul lui. Ma simteam bine acolo si parca nu mai voiam sa plec.
Nu voiam decat sa opresc timpul si sa raman asa langa el si totul sa dispara. Sa fim doar noi doi si atat,desi stiam ca asta era imposibil.
An oftat si am inchis ochii incercand sa nu ma mai gandesc la asta,insa fara nici un folos. La naiba.
-Ce ironic nu?

40Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 9:46 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

,,Ce este asa ironic?'' intreba curios privind tavanul.
nu avea chef de nimic , vroia doar sa stea relaxat ca acum si nimic altceva in afara de asta.Ii venea sa isi dea cu capul de pereti , dar se abtinea pe sa mai faca o prostie pe ziua de azi . Se intamplasera destule si nu mai vroia nici o actiune , sau poate doar ca nu ceea ce era nu tocmai ortodox , dar se abtinea sa nu faca nimic stand asa ca prostu si uitandu-se la perreti.Afara inca ploua , dar nu il interesa , defapt il calma si se bucura ca nu mai simte nici o durere in acel moment.
,,Si spune-mi mai multe despre tine ''spuse calm privind in continuare tavanul se plictisea si nu avea chef de nimic.Cum era asa ceva posibil?el sa nu aiba chef de nimic , care tot timpu sarea in sus pentru orice , acum chiar nu avea chef de absolut nimic.Ii convenea doar sa stea si sa nu faca nimic , era chiar placut putea spune , dar nu pentru mult timp.Isi trecu degetele peste locul in care era dunga aceea pe mana fetei , fara prea multa importanta.

41Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 10:40 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

L-am privit un pic in ochi,si am simtit cum tremur incet la atingerea lui. De ce avea un asa efect asupra mea? De ce trebuia sa fie asa?
-Nu stiu,toata chestia asta,toata situatia.
Am dat din mana fara nici un fel de infllexiune apoi mi-am trecut prin par oftand.
Nu stiam ce e cu mine,ma sinteam aiurea si in acelasi timp bine imi placea sa stau cu el aici.
Cand i-am auzit intrebarea am chicotit,nu stiam ce sa ii spun despre mine,defapt nici nu prea sunt multe de zis despre mine.
-Pai nu stiu....tot ce pot spune acum este ca ador furtuna,si urasc tarfa. Nu stiu ce sa iti spun sincer. Daca vrei intreaba tu ce vrei sa stii.
Mi-am ridicat privirea spre el,si mi-am muscat usor buza,avea ochi atat de frumosi incat ma facea sa ma pierd in ei.
Am inceput sa ma joc cu mainile in incercarea de a ma distrage,insa era absolut imposibil.
Imposibil.

42Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 10:46 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

,,Pai sa vedem ce altceva iti place in afara de furtuna si ce altceva nu iti place in afara de tarfe " spuse , desi nu stia cat de inteles se facuse , dar na spera ca fata sa il inteleaga.
Se simtea bine in acel moment , se plictisea m se simtea bine si rau in acelasi timp.Habar nu avea ce era cu el , dar nici nu ii mai pasa in acel moment.
Isi plimba in continuare degetele absent pe bratul ei , simtindu-se bine si nu prea avea de gand sa se opreasca prea curand.
Privi abesnt inainte , lasand sunetul ploii si glasul fetei , ce ii incantau urecile .Isi rezema capul de peretele rece , stand in aceasi pozitie ce i se parea atat de confortabila in acel moment , ca nu avea chef sa se miste prea curand.

43Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 11:14 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Am oftat nu ma ajutase de loc,iar faptul ca el continua sa isi plimbe degetele pe mana mea era ceva ce ma distragea. Nu stiam ce sa ii spun,insa am inceput sa turui exact ca o moara stricata.
-Imi plac filmele romantice,popcornul cu cascaval,imi place sa imi indrept parul,imi plac vrajile de aceea sunt profesoara de Farmece,ador sa cant,imi place sa patinez,urasc stafidele lapatele batut si siropul de aratar...si deja vorbesc ca o moara stricata stiu .
M-am oprit si am luat o inghititura zdrvana de aer,vorbisem exact,dar exact ca o moara stricata.
M-am inrosit toata si mi-am lasat capul in jos parul meu devenind o perdea ce ma apara de privirea lui arzatoare.
Privirea lui atat de intensa incat ma facea sa ma pierd,era exact ca un ocean neinblanzit. Atat de salbatic si totusi atat de pur.

44Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 11:22 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Chicoti incet , cand o auzi si continua sa isi plimbe degetele pe bratul ei.O ascultase atent pana la urma , ceea ce nu prea ii statea in fire deobicei.In majoritatea timpului , nu prea asculta lumea era prea genul de ,,nu imi pasa ce ziceti voi eu am dreptate " sau ceva in genu si asta il facea sa para arogant desi asa si era uneori , dar nu tot timpu.
,,Aha , si nu vorbesti ca o moara stricata ma asteptam la mai mult , dar e bine " spuse pastrandu-si zambetul schitat pe chipul ca de demon.
Ii dadu putin parul deoparte sa ii vada chipul angelic , ce il facea sa isi pastreze acel zambet schitat pe chip.

45Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 11:37 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

M-am strambat si mi-am dat ochii peste cap. Daca el nu intraba nu este vina mea. Eu nu stiu ce sa spun despre mine. Adica as spune ca sunt o lasa,o egoista,o tradatoare si altele.
Nu voiam sa stric momentul asta care parea atat de intim desi nu trebuia sa para,desi nu trebuia sa vreau sa fie asa.
Am oftat si mi-am pus mana peste a lui,asta simteam pur si simplu,si el era atat de dragut,atat de frumos in lumina difuza a lunii care abia rasarise printre nori. Chiar daca inca mai ploua luna arunca fascicule de lumina ce ne ardeau chipurile in noapte.
-Daca te interseaza ceva anume,ti-am spus intreaba,nu ma pricep la asta.
Am soptit incercand sa nu ma tradez,sa nu isi dea seama cat de tremurat imi era glasul. El era devina pentru toate. El ma facea sa reactionez asa.

46Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Dum Oct 23, 2011 11:49 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

O privi zambind calm , dar schitat in acelasi timp.Nu stia cum se simte in acel moment , mintea ii era in ceata si ii venea sa se dea cu capul de pereti , si nu gasea nici un motiv plauzibil sa faca acest lucru.
,, Vroiam doar sa te cunosc mai bine , atat tot si nu stiu ce sa te intreb sincer " spuse privind inainte , defapt privea in gol mintea lui zburand dintr-o parte in altaa.
Ceva era cu el , dar nu putea sa isi dea seama ce.De ce se simtea asa ?De ce?Atatea intrebari ii veneau in minte , il faceau sa se simta ciudat de bine si rau in acelasi timp.Nu stia cum sau de ce , dar asta era pana la urma si nu avea cum sa dea inapoi.

47Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Mier Oct 26, 2011 10:42 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Stateam rezemata de perete capul meu fiind usor pe spate. Imi simteam mana grea chiar daca fusese vindecata. Insa ma simteam bine,ma simteam bine langa el.
Am oftat si mi-am trecut mana prin par agitata. Nu stiam de ce sunt asa insa voiam sa dispara sentimentul asta cat mai repede.
-Ce dracie toata chestia asta.
Am pufnit si am chicotit cu un umor negru. Nu stiam ce sa zic,si linistea asta ce se lasase intre noi era jenanta,total jenanta si eu chiar nu stiam ce sa mai spun.
Imi era ca daca mai deschideam gura sa ii spun ceva,aveam sa spun o chestie jenanta si ar fi super aiurea.
I-as spune de o mie de ori ce ochi frumosi are si ce buze pline si numai bune de sarutat,ei bine asta chiar avea sa ma faca da ras in toata regula.
Mi-am dat ochii peste cap si si mi-am ridicat picioarele la piept,inlantuindu-mi genunchi cu mainile.
Am privit pe fereastra furtuna se oprise,iar luna plina se vedea din ce in ce mai bine.

48Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Joi Oct 27, 2011 10:40 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

Ofta incet , sprijinindu-si capul de peretele rece.Nu avea chef de nimic se simtea asa de ciudat incat ii venea sa se dea cu capul de pereti.Ofta incet si inchise ochii pentru cateva secunde.
,,Nu vrei sa plecam de aici ? " intreba curios , dar nu arata lucru asta.
Nu avea chef de nimic ,dar nu mai avea ce face aici si vroia sa plece ca de ce nu.Isi dadu ochii peste cap , pufnind incet fara sa ii vina vreo idee.Lasa mintea sa ii zboare aiurea fara sa se gandeasca la ceva anume , mai mult la franturi , amintiri dulci amare si inca nu isi putea scoate din cap cuvintele fostei sotii si habar nu avea de ce.
Trebuia sa o dea uitarii si el cand colo facea total opusul , fiind ceva tipic lui.Ofta fara sa vrea ,e ra ceva ce nu avea cum sa scape.

49Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Joi Oct 27, 2011 10:57 am

Cyntia Harris

Cyntia Harris
Profesor
Profesor

Am oftat si m-am pierdut in ochii lui,erau atat de frumosi,el era atat de frumos incat nu imi venea sa cred ca suferea in halul asta.
Am dat din umeri si m-am ridicat de pe podeaua rece si l-am privit asteptand sa faca si el asta,cand a facut-o am zambit.
-Hai sa iesim de aici,ce zici unde mergem?
Am incercat sa par cat mai normala,insa nu aveam cum,faptul ca el se aruncase pentru mine in fata blestemul aluia ma facea sa il plac si mai mult si asta nu era bine pentru ca el suferea inca dupa sotia lui,si eu eram un nimeni ca sa intru cu forta in viata lui.
Mi-am trecut o mana prin par si am oftat nu stiam ce ii cu mine,dar stiam ca eram al naibii de atrasa de el.
Si asta la dracu nu era deloc bine,ce dracu m-a apucat? Si de ce el? E un pic cam ironic Cercetasa cu Viperin,insa nu prea conta asta pentru mine,nu va fi posibil nimic intre noi. Nu se cuvenea eu fusesem de vinea pentru tot,si nu meritam,nu il meritam si oricum el nu da o iota pe mine.

50Ingenua. - Pagina 2 Empty Re: Ingenua. Joi Oct 27, 2011 11:03 am

Christian Lukas Devon

Christian Lukas Devon
Profesor
Profesor

O lua usor de mana , schitand un zambet.Stia ca trebuia sa mearga mai departe si o va face.Trecusera mai bine de trei ani de la moartea sotiei lui si pana la urma asta era.In acea seara se aruncase in fata unui blstem pentru tanara..ce naiba si el ce facea acum?Statea si se gandea la nemurirea sufletului cand avea o tipa langa el , care era frumoasa si pentru care era si el sa moara.
-Habar nu am , unde vrei tu .spuse dand usor din umeri si schitandu-i un zambet cald , privind-o intens in ochi.
Deja incepea sa se dea la ea si asta nu era de bineVa iesi urat , pentru ca sigur va face el o prostie si fata se va supara pe el , era atat de " optimist " , dar nici macar nu ii pasa.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum